Žaibo Rato klubas

OPEL automobilių gerbėjai

SuperSport pakaba

OPEL pirmą kartą aukštos klasės važiuoklę „SuperSport” pradėjo naudoti vidutinės klasės, priekiniais ratais varomai INSIGNIAi. Dvi benzininės ir viena dyzelinė priekiniais ratais varomos INSIGNIA dabar turės važiuoklės komplektą į kurį įeina „HiPerStruts” („High Performance Struts”) pakaba, BREMBO stabdžiai. Tokią važiuoklę anksčiau buvo galima sutikti tik sportiškame „Insignia OPC” modelyje ir visų ratų varomuose INSIGNIA variantuose, kuriuose visuomet montuojamas stabilumą ir trauką užtikrinantis bei elektroniniu būdu valdomas riboto praslydimo diferencialas (Limited Slip Differentials (e-LSD).

Dabar tokia važiuoklė gali būti užsakoma su priekiniais ratais varomu 2,0 l 118 kW/160 AG turbodyzeliniu variantu ir 2,0 l 162 kW/220 AG benzininiu varikliu su turbina.

Papildomai užsakoma „SuperSport“ važiuoklė kartu su „FlexRide“ važiuoklės sistema, kuri automatiškai prisitaiko prie važiavimo sąlygų bei siūlo tris skirtingus važiavimo režimus („Standard”, „Tour” ir „Sport”) kainuos daugiau nei 10 tūkst. litų (2930 eurų, rekomenduojama kaina Baltijos šalyse su mokesčiais).

„SuperSport “ važiuoklė su „HiPerStruts” pakaba priekyje yra komplektuojama su efektyviais BREMBO stabdžiais. Šiuos stabdžius sudaro 355×32 mm dydžio išgręžti diskai, keturi stūmokliai, didelio atsparumo aliuminio diskai ir aukštos kokybės stabdžių trinkelės.

„HiPerStrut” pakaba, kuri pirmą kartą buvo panaudota aukštos klasės techninių galimybių INSIGNIA OPC, parodė didžiulę pažangą, lyginant su įprasta, priekine „MacPherson” pakaba standartiniuose INSIGNIA modeliuose. Tai gerina valdymo galimybes esant sausai ar drėgnai kelio dangai bei leidžia didesniu greičiu įveikti posūkį.

Nors pakaboje yra tie patys tvirtinimo taškai kaip ir kitose INSIGNIA, konstrukcijoje padaryti šarnyro pakeitimai, sumažinę pasvyrimo kampą nuo 13 iki 9 laipsnių, taip pat sutrumpinę velenėlio ilgį 23 milimetrais, iki 44 milimetrų. Kiekvienas šių pakeitimų  leidžia vairuotojui geriau panaudoti INSIGNIA potencialą. Sumažintas šarnyrų kampas reiškia mažesnį ratų išvirtimą, kuris leidžia padangai posūkiuose geriau kontaktuoti su kelio paviršiumi, tad praslydimo galimybė mažėja. Mažesnis šarnyro velenėlio ilgis gerokai sumažina sukamojo momento perdavimo laiką ir padidina vairavimo kokybę.

__________________

Nuo pat debiuto pradžios 2008 m., INSIGNIA pelnė daugybę nacionalinių bei tarptautinių apdovanojimų, tarp kurių yra ir prestižinis metų automobilio prizas – „Car of The Year Award 2009“. Ekspertų įvertinimai atsispinti ir klientų poreikiuose – nuo 2008 iki 2012 metų šio flagmano jau parduota daugiau nei pusę milijono.

Užmaskuota Astra modelio kabrioleto versija užmatyta ir nupaparacinta kelyje. Šis modelis turėtų debiutuoti šių metų Paryžiaus automobilių parodoje.

Nors kabrioletas ir užmaskuotas, galima pastebėti panašumus su Astra modelio linijomis. Ne taip, kaip prieš tai buvusiame modelyje, šiame stogas bus brezentinis, tai turėtų sumažinti tiek svorį, tiek gamybos kaštus. Variklių pasirinkimas turėtų būti standartinis, vienintelis skirtumas nuo paprastos Astros, kad pakaba bus (tikėtina) iš Astra GTC versijos.

Astra Cabrio bus surenkama Gliwice, Lenkijoje.

Pageidaujantys ją galės įsigyti nuo 2013 metų.
Astra Cabrio
2012-08-02

Opel Omega grįžta!?

Posted by neutrALUS under Naujienos, Opel automobilių naujienos

Skubame su Jumis pasidalinti naujienomis – Opel vėl pradės gaminti savo flagmaną Omegą. Šią naujieną atskleidė Opel CEO Karl-Friedrich Stracke.

Pagal AutoNews.de, Opel kuria prabangų sedaną, kuris turėtų tapti Omega įpėdiniu. Tiesa, yra vienas bet – genai bus amerikietiški, nes pagal gandus, šis modelis būtų gaminamas pagal Cadillac XTS.

Masinė gamyba turėtų prasidėti 2013 metų paskutiniame ketvirtyje.

Tikėtina, kad naujoji Omega bus aprūpinta 3,6 L V6 varikliu, generuojančiu 304 AG (227 kW) ir 358 Nm sukimo momentą. Taip pat, gandų duomenimis, tikėtina, kad šiuo varikliu flagmanas neapsiribos – jis bus komplektuojamas su turbininiu 2,8 L V6 varikliu su 325 AG (239 kW) arba dyzeliniu dviejų turbinų varikliu, “išsukančiu” 195 AG (143 kW). Su visais šiais varikliais galima bus pasirinkti visų varančiųjų ratų pavarą.

Ar laukiate naujos Omegos? :)

Cadillac XTS

Tags:

Iki lapkričio 10-osios visi Lietuvos vairuotojai privalo vasarines automobilių padangas pakeisti žieminėmis. Kiekvienais metais Lietuvoje sudėvima apie 14–16 tūkstančių tonų padangų. Utilizavimo įmonėse jų perdirbama vos 10 procentų.
Lietuvoje vis dar įprasta nebereikalingas padangas sumesti į bendrus konteinerius arba palikti šalia jų. Nemažai padangų vis dar nugula pamiškėse ir grioviuose. Bendrovės, kurios išveža atliekas iš konteinerių, padangų nesurenka, nes tai – specifinė atlieka, kurios į sąvartynus vežti negalima.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 52 stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelės. Gyventojai informacijos apie atliekų surinkimą gali teirautis savo miestų ar rajonų savivaldybėse.
Priimti naudotas padangas, iš jas pasikeisti atvažiavusių vairuotojų, privalo automobilių servisai. Tačiau už tai, kad surinktas padangas autoservisas nuveš į utilizavimui skirtas aikšteles, mokėti turi vairuotojas. Mokestį nustato patys servisai. Už kiekvieną naudotą padangą imama nuo 2 iki 15 litų.
Nusidėvėjusios padangos gali būti panaudotos energijai gauti arba perdirbti į antrines žaliavas. Lietuvoje padangas energijai gauti naudoja “Akmenės cementas”. Padangos deginamos naudojant specialius filtrus, kurie visiškai neutralizuoja degimo proceso metu išsiskiriančias kenksmingąsias medžiagas. Kitas nudėvėtų padangų perdirbimo būdas – jas susmulkinti, atskiriant gumą, metalą ir tekstilino kordą. Taip gaunami gumos miltai (granulės), kurios gali būti naudojamos stadionų ar kitokių guminių dangų, avalynės, automobilių guminių detalių gamybai. Nemažai Europos šalių senų padangų granules naudoja keliams tiesti – asfaltas su gumos priemaišomis kur kas ilgiau laiko.
Padangas nemokamai galima palikti Vilniuje, Gariūnų g.71. Aikštelė dirba be išeiginių: pirmadieniais-penktadieniais nuo 7 iki 19 val., šeštdieniais-sekmadieniais nuo 7 iki 13 val.

  • Nuo šiol „Astra“ galima užsisakyti su „Start/Stop“ sistema
  • Tik 3,9 l/100 km degalų sąnaudos ir 104 g/km CO2 emisija – maža oro tarša bei mažesni mokesčiai
  • Lietuvoje penkių durų versijos kaina prasideda nuo 57 198 litų

Astra ecoFLEX“ modelį montuojamas ekonomiškas 70 kW/95 AG 1,3 CDTI turbodyzelinis agregatas, turintis 190 Nm sukamąjį momentą, esant variklio sūkiams tarp 1.750 – 3.250 aps./min. Agregate yra „common rail” tipo daugiataškė degalų įpurškimo sistema, veikianti esant 1600 barų slėgiui ir turbina, turinti kintamos geometrijos menteles.

Šiame modelyje montuojamas elektroninis E59 valdymo blokas, kuris patobulino išmetamųjų dujų recirkuliacijos modulį (EGR), aušinama vandeniu, kas leidžia sumažinti taršą. Be to, variklis ir standartinėje komplektacijoje turi suodžių dalelių filtrą (DPF). Į „Astra ecoFLEX“ 1,3 CDTI montuojama penkių laipsnių mechaninė pavarų dėžė, pritaikyta maksimaliai degalų ekonomijai.

Penkių durų 1,3 CDTI „ecoFLEX“ hečbeką galima užsisakyti su arba be „Start/Stop“ sistemos, o naujasis „Sports Tourer“ ją turi kaip standartinę įrangą. Tokio modelio degalų sąnaudos yra 4,1 l/100 km, CO2 tarša – 109 g/km.

Visi „Astra ecoFLEX“ 1,3 CDTI modeliai dabar turi geresnes aerodinamines savybes, nes variklio apdailos grotelėse įmontuota aktyvi oro sklendė: ji atsidaro automobiliui važiuojant mažu greičiu, taip įleisdama orą į variklį, o važiuojant didesniu greičiu, automatiškai užsidaro, kad mažintų oro pasipriešinimą priekinėje automobilio dalyje.

Šiai sistemai padeda preciziškai priderintas apatinės dalies aerodinamikos komplektas.

Degalus padedantis taupyti pavaros laipsnio perjungimo indikatorius prietaisų skydelyje montuojamas visose „Astra“ versijose su mechanine pavarų dėže.

„Astra ecoFLEX“ yra vienas iš „Opel ecoFLEX“ automobilių su dyzeliniu varikliu  pasižyminčių maža CO2 tarša. Prie mažos oro taršos automobilių linijos priskiriama „Corsa 1,3 CDTI (70 kW/95 AG) su 94 g/km tarša bei 2,0 CDTI (118 kW/160 AG) „Insignia“ modeliai, kurių CO2 tarša –129 g/km.

„Opel“ investuoja vieną milijardą eurų į naujų, gamtai draugiškų agregatų kūrimą – nuo variklių tobulinimo bei jų gamos optimizavimo iki automobilių, varomų alternatyviais degalais – suskystintomis (LPG) ar suslėgtomis gamtinėmis (CNG) dujomis siūlymo  bei „Start/Stop“ sistemų populiarinimo. Darbai tęsiami vystant alternatyvias traukos sistemas, pavyzdžiui, elektromobilius, tokius kaip „Opel Ampera“, kuris rinkoje pasirodys 2011 m. pabaigoje, taip pat hibridinius ar akumuliatorinius elektromobilius.

Šaltinis – http://media.gm.com/content/media/lt/lt/news.detail.brand_opel.html/content/Pages/news/lt/lt/2011/OPEL/Jan_12_Astra_Ecoflex_with_start_stop
Tags: ,
2011-01-11

Opel žengs į Australiją

Posted by neutrALUS under Opel automobilių naujienos

Opelis pasirengęs įžengti į Australijos rinką jau 2012 metais. Gamintojams australams ruošiasi pasiūlyti tokius savo sėkmingus modelius, kaip Insignia, Astra ir Corsa. Visa modelių gama bus aiški prieš pradedant prekybą.

Nick Reilly, Opel CEO, Detroito automobilių parodoje sakė: “Šis žingsnis yra svarbi mūsų plėtros strategijos dalis. Kadangi Australijoje kyla vis didesnis susidomėjimas Vokietijos gamintojų automobilių technologijomis, todėl manome, kad tai puiki proga pasireikšti ir Opel gamintojui. Juo labiau, kad Australijos vairuotojams Opel automobiliai nėra svetimi (aut. past. – kai kurie Opel modeliai Australijoje parduodami po Holden ženklu).”

Australija yra trečioji Opel eksporto strategijos kryptis, oficialiai paskelbta per pastarąsias keletą savaičių. Opelis jau paskelbė apie planuojamą eksportą į Čilę bei Izraelį. Kitos kryptys, apie kurias dar svarstoma, yra Argentina, Viduriniai Rytai, Pietų Afrikos Respublika ir Kinija.

Šaltinis – http://media.gm.com/content/media/intl/en/news/news_detail.html/content/Pages/news/intl/en/2011/OPEL/01_10_opel_export_australia
Pastaba: jeigu straipsnyje radote netikslumų, prašome pateikti pastabas el. paštu.

Remiantis automobilių gedimų ataskaita „DEKRA Faults Report 2011“ „Opel Insignia“ modelyje aptikta mažiausiai gedimų. „Insignia“ automobilių patikimumo indeksas yra 96,1 proc. Toks rezultatas leido „Opel“ flagmanui pasiekti geriausią rezultatą tarp visų eksploatuojamų automobilių. Tai antri metai iš eilės kai „Opel“ pasiekia tokį garbiną rezultatą. 2010 m. „Opel Corsa“ buvo geriausia tarp visų tirtų modelių. Metinius tyrimo rezultatus DEKRA gauna preciziškai vertindama aštuonių automobilių klasių modelius, kurie dar skirstomi į tris grupes pagal automobilio ridą. Ši ataskaita remiasi 230 modelių, 15 mln. naudotų automobilių patikra.

„Toks nuostabus rezultatas ir toliau patvirtina, jog ne tik „Insignia“, bet ir visų mūsų modelių kokybė yra aukščiausios klasės“, – sakė Alainas Visseris, „Opel/Vauxhall“ rinkodaros, pardavimų bei techninės priežiūros padalinio viceprezidentas, Ruselsheime atsiimdamas apdovanojimą.

„Džiaugiuosi turėdamas galimybę pasveikinti „Opel“ kompaniją pasiekus bendroje įskaitoje  geriausią rezultatą antrus metus iš eilės. Su 96,1 proc. patikimumo indeksu „Opel Insignia“ pasiekė geriausią rezultatą tarp visų automobilių klasių“, – pridūrė Wolfgangas Linsenmaieris, „DEKRA Automobile GmbH“ vykdantysis direktorius.

Nuo 2008 m., kai buvo pradėta gaminti, „Metų automobilio 2009“ titulą gavusi „Opel Insignia“, ji gavo daugiau kaip 40 tarptautinių apdovanojimų už patrauklų dizainą bei inovatyvias technologijas.

„Opel Insignia“ siūlo didelį aukštos kokybės ir modernios įrangos pasirinkimą. Adaptyvinė važiuoklės sistema „FlexRide“ bei adaptyvinė visų varomųjų ratų sistema su elektroniškai valdomu galinės ašies riboto praslydimo diferencialu (eLSD) pakelia dinaminio vairavimo bei valdymo standartus. Be to, galima rinktis protingą, apdovanojimus pelniusią pažangių technologijų papildomą įrangą; pavyzdžiui naujos kartos adaptyvinius, biksenoninius AFL žibintus su 9 skirtingomis apšvietimo funkcijomis, „Opel“ priekinio vaizdo kamerą, stebinčią ir įspėjančią apie eismo juostos kirtimą bei kelio ženklus atpažįstančia sistema. Daug keliaujantys vairuotojai gali rinktis ergonomiškas, sportinio stiliaus sėdynes, aprobuotas Vokietijos ortopedų draugijos („Aktion Gesunder Rucken e.V.“ (AGR) specialistų.

Šaltinis – http://media.gm.com/content/media/lt/lt/news/news_detail.brand_opel.html/content/Pages/news/lt/lt/2010/OPEL/12_15_DEKRA_Insignia

Jau antrą kartą per du metus Opel Insignia OPC Sports Tourer gavo “Metų geriausio sportinio automobilio” apdovanojimą universalų kategorijoje. Šį konkursą rengia Auto Bild SportsCars žurnalas.

68 tūkstančiai žurnalo skaitytojų rinko laimėtojus iš daugiau nei 170 automobilių. Insignia užtikrinai pirmavo universalų kategorijoje, už savęs palikęs tokius konkurentus, kaip Mercedes E 63 AMG T model (antroji vieta) ir Audi RS6 Avant (trečioji vieta). Laimėtojai buvo paskelbti per jau tradicine tapusia Lenktynių Naktį Essen Motor Show parodoje.

“Žaibas trenkė antrąkart”, sakė Opel marketingo direktorius Michael’is F. Meyer’is. “Tai automobilis, išaugęs Nürburgring’e ir kurį tiesiog smagu vairuoti”.

2,8 litro darbinio tūrio V6 turbininė jėgainė “išspaudžianti” 239 KW (325 AG) ir 435 Nm yra pats galingiausias variklis, standartiškai montuojamas į Opel automobilį. Ši Insignios OPC versija aprūpinta patobulinta FlexRide važiuokle, adaptyvia 4×4 transmisija su elektroniniu riboto praslydimo diferencialu (eLSD) ir  Brembo stabdžiais – visa tai dera kartu su universalo talpumu – 1530 litrų bagažine.

Taip pat skaitykite:

Pasirodė atnaujintos Opel Antara nuotraukos

Trys naujai sukurti varikliai, atnaujintos tiek mechaninės, tiek ir automatinės pavarų dėžės, perreguliuota pakaba ir naujas, komfortiškam važiavimui pritaikytas naujas interjeras – Antaroje dera tiek bekelės pravažumas, tiek miesto elegancija. Dabar, dėka palankios kainos, Opel Antara yra puikus kainos ir kokybės santykis.  Antara su 2.4 l darbinio tūrio  (123 kW/167 AG) benzininiu varikliu ir priekiniais varomaisiais ratais Vokietijoje kainuos  nuo 26780 eurų.

Antara puikiai susidorojo su jai iškeltais tikslais – ji graži, ekonomiška, funkcionali ir maloni vairuoti.  Šios savybės, pasirinktinai su priekiniais arba visais varomaisiais ratais leis pirkėjui išsirinkti jam patinkantį modelį.

Antara komplektuojama su dviem „common rail“ tiesioginio įpurškimo technologija aprūpintais dyzeliniais varikliais (2,2 l darbinio tūrio) ir 2,4 l benzinine jėgaine. Dyzelinis variklo galia 120 kW (163 AG) arba 135 kW (184 AG). Benzininė versija, kuri taip pat buvo atnaujinta, išvysto 123 kW (167 AG).  Antara su 163 AG  dyzeliniu ir benzininiu variklius pasirinktinai komplektuojama su priekiniais arba visais varomaisiais ratais ir mechanine arba automatine šešių pavarų dėže. Su 184 AG dyzeliniu varikliu Antara aprūpinta visų varomųjų ratų sistema. Norint atskleisti naujųjų variklių potencialą,  adaptuota pakaba.

Visi varikliai atitinka Euro 5 standartą. Varikliai po atnaujinimo tapo gyvesni, dinamiškesni, o kartu ir ekonomiškesni bei ekologiškesni.

Šaltinis – http://media.opel.com/content/media/intl/en/news/news_detail.html/content/Pages/news/intl/en/2010/OPEL/12_02_opel_antara
Pastaba: jeigu straipsnyje radote netikslumų, prašome pateikti pastabas el. paštu.
Tags:

Fiat grupė (Fiat Group Automobiles SpA) ir Adam Opel GmbH pasirašė susitarimą, pagal kurį Fiat gamintojas tieks kelių tipų automobilius Opel’iui  nuo 2011 metų gruodžio mėnesio.

Modelis pakeis dabartinį Opel gaminamą komercinį automobilį Combo. Paskutinis, Opel’io pagamintas Combo, nuo konvejerio nuriedės 2011 metų paskutiniame ketvirtyje. Naujasis modelis bus leidžiamas ant tos pačios platformos kaip ir Fiat Doblo ir bus gaminamas Tofas gamykloje, Turkijoje. Naujasis modelis tiek Europoje tiek ir kitose rinkose bus parduodamas su Vauxhall ir Opel ženklinimu nuo 2012 metų pradžios.

Naujasis modelis gyvuos tuo pačiu Combo pavadinimu. Jis galės pasiūlyti kelis kėbulo variantus – tiek krovininį tiek keleivinį, taip pat su atvira galine dalimi. Opel/Vauxhall dizainerių komanda kuriant šį modelį aktyviai bendradarbiavo su Fiat grupės inžinieriais ir dizaineriais.

2011 metais bus pateikti pirmieji 6000 automobilių. Šių modelių iš viso planuojama pagaminti 250 tūkstančių. Combo pratęs šios platformos gyvavimą Tofas gamykloje, kurioje iš viso pagaminta 1,3 mln. automobilių. Tofas yra bendra Fiat Group Automobile ir Koc Holding of Turkey įmonė, įkurta 1968 metais.

Šaltinis – http://publish.media.gm.com/content/media/intl/en/news/news_detail.html/content/Pages/news/intl/en/2010/OPEL/11_29_de_Fiat_und_Opel_unterzeichnen_Vertrag
Pastaba: jeigu straipsnyje radote netikslumų, prašome pateikti pastabas el. paštu.
Subscribe to Žaibo Rato klubas