Ši pamoka yra mėgėjiška ir nėra rekomendacinio pobūdžio, todėl už visus patirtus nuostolius bei pasekmes atsako pats pamokos vartotojas.Tikriausiai nemažai kam yra tekę susidurti su su CD70 Navi kompaktinių diskų skaitymo problemomis.
Problema yra tame, kad po kurio laiko CD70 Navi kompaktinių diskų nuskaitymo lazerio lęšis apsineša purvais, dulkėmis arba susibraižo ir jo paviršius patampa matinis. Palyginimui nuotrauka kaip atrodo senas ir naujas CD70 Navi kompaktinių diskų nuskaitymo lazerio lęšis:
Norint tai sutvarkyti belieka du galimi variantai:
1. Lazerio lęšio nuvalymas;
2. Lazerio keitimas nauju (jei nepadeda pirmasis variantas).
Ko Jums reikės norint pasikeisti lazerį:
1. T6 žvaigždutės formos atsuktuvas;
2. T8 žvaigždutės formos atsuktuvas;
3. Plokščias atsuktuvas;
4. Pliusinis atsuktuvas;
5. Pincetas;
6. Spec raktai magnetolai CD70 Navi ištraukti; Kaina ~7Lt (
http://bit.ly/1muaGOY)
7. Naujas CD70 Navi lazeris;
8. Truputis laiko.
Darbų eiga:
1. Spec raktų pagalba ištraukiame CD70 Navi Magnetolą ir atjungiame Quadlock, RGB jungtis bei antenas.
2. Atsukame šonuose esančius varžtelius nuo varinių plokštelių, atlaisviname priekinės panelės fiksatorius ir nuimame priekinę CD70 Navi panelę
3. Plokščio atsuktuvo pagalba nuimame viršutinį apsauginį dangtelį, kad prieitumėme prie kompaktinių diskų nuskaitymo bloko. Atsidarę jį matome kompaktinių diskų nuskaitymo bloką. Atsukame jį prilaikančius varžtelius, truputi pakeliame ir atjungiame po bloku esančią jungtį.
4. Pradedame bloko ardymo darbus. Atsukame PCB laikančius varžtelius bei atsargiai iš įpjovos atlaisviname plokščią lankstų laidą.
5. Atsargiai atlenkiame PCB ir matome senąjį lazerį. Atsukame jį prilaikančius varžtelius ir plokščio atsuktuvo pagalba išlaisviname iš fiksatorių.
6. Išėmę lazerį, nuo jo atsukame kryptinę metalinę plokštelę ir atjungiame jungtį.
7. Jungiame naują lazerį, prisukame kryptinę metalinę plokštelę ir statome atgal į savo vietą.
8. Susukame varžtelius į jiems priklausančias vietas.
9. Atasrgiai uždedame atgal PCB, pinceto pagalba užsmaukiame guminius amortizatoriukus ant fiksatorių, į įpjovą įstatome atgal plokščią lankstų laidą.
10. Viską surenkame atbuline tvarka. Pajungiame Quadlock, RGB jungtis bei antenas ir įstatome atgal į savo vietą panelėje.
Toliau, įrašinėjame naują kompaktinį diską.
Įrašant reikia rinktis patį mažiausią įrašymo greitį, kokį tik leidžia Jūsų įrenginys (pvz 4x). Taip pat rekomenduojama naudoti aukštesnės kokybės, specialiai audio turiniui skirtus tuščius kompaktinius diskus.